İstmarina Temmuz gözlemi

22/07/2017 21:34

İstmarina Temmuz Gözlemi

İstmarina’da A Bloktaki ofislerin 2017 Haziran ayında, diğer daire ve ofislerin ise 2017 yılı sonunda komple teslim edilmesi planlanıyordu. Haziran ayı geçmesine rağmen ofisler teslim edilmedi, inşaat devam ediyor. Tapuların Eylül ayı itibari ile verileceği bildirildi.

Başlangıçta Dap finans sistemi ile edinim yapanlar için büyük avantajlar vardı , İkinci el piyasası henüz tapular çıkmadığı ve kredi uygunluğu başlamadığı için işlem yapılamıyor. Sahibinden.com da bulunan yüzlerce satılığın Emlakçı Spekülasyonu olduğu gerçekleşemiyen ikinci el işlemleri ile kendini gösteriyor.

2015 yılında Ekim ayında İstmarina projesi kapsamında 190 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek olan sağlık ve özel eğitim tesisleri ihale edildi. Hastaneyi Mehmet Ali Aydınların sahibi bulunduğu Acıbadem Hastanesi Grubu , Eğitim Tesislerini de  ise Mektebim işletecek.

İşletmeler Az çok şekillendi Avm için Başvurular devam ediyor.165 bin metrekare alanda inşa edilen ve 160 mağazanın yer alacağı AVM’nin 2017 yılının ikinci yarısında hizmete açılması planlanıyordu , sanırım AVM de de teslim gecikecek 250 milyon euro yatırımla hayata geçecek AVM, 3 kattan oluşurken birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı markalar dışında sinema, çocuk Oyun alanı gibi sosyal sosyal donatı alanlarının yer alacağı AVM deniz manzarası, marina bağlantısı ve tasarımı ile Anadolu Yakası’nın en önemli çekim merkezi olacak. AVM’de 70 bin metrekare kiralanabilir alanın yüzde 30’u cafe ve restoranlardan oluşacak. İstMarina AVM JLL Gayrimenkul tarafından pazarlanıyor

Tanku Bulduk

Network İstmarina

Marka Konut Uzmanı